Kommenteeri

ELF tervitab Alutaguse rahvuspargi laiendusettepaneku töösse võtmist

Keskkonnaamet võttis töösse Eestimaa Looduse Fondi (ELF) ettepaneku laiendada Alutaguse rahvusparki olemasolevate kaitsealade ja suure loodusväärtusega riigimaa arvelt. Järgmise sammuna kontrollib Keskkonnaministeerium esitatud ettepaneku vastavust looduskaitseseaduse nõuetele ja otsustab edasise menetluse.

Rahvuspargi laiendus on vajalik, et kaitsta kuulsaid põliseid Alutaguse laasi ning kompenseerida piirkonnas kaevandustest ning intensiivsest metsaraiest ja -kuivendusest tulenevat suurt negatiivset keskkonnamõju.

“Meil on väga hea meel, et Keskkonnaamet on Alutaguse rahvuspargi laiendused töösse võtnud,” rõõmustas ELFi metsaekspert Liis Kuresoo. “Laiendus oleks oluline täiendus Eesti kaitsealade võrgustikku, see aitaks hoida eeskätt vanades metsades elavaid haruldasi ja ohustatud liike nagu näiteks lendoravat, habekakku ja metsist. Samuti ka mitmeid teisi vähem tuntud haruldasi liike nagu musta limasamblikku, õrna tarna, kõdu-koralljuurt ning paljusid teisi ohustatud liike.”

ELF pani Keskkonnaametile veel ette, et Alutaguse rahvuspargi piiranguvööndis peaksid uue kaitse-eeskirjaga olema keelatud intensiivsed metsamajandusvõtted nagu näiteks uuendusraie, sh lageraie. Seda ettepanekut paraku arvesse ei võetud. Keskkonnaamet plaanib lubada Alutaguse rahvuspargis uuendusraiet turberaiena kuni 2 hektari suurusel langil ja hall-lepikute lageraiet kuni 1 hektari suurusel langil.


ELFi Alutague rahvuspargi laiendusettepanekute joonis:


ELFi ettepanekuga on lähemalt võimalik tutvuda SIIN!

Lisa kommentaar

Email again: