Artiklid ja kajastused

ELF korraldab Alutagusel lendorava talguid

Varjatud eluviisiga ja haruldane lendorav on üks ütlemata põnev ja armas loom, kes tegutseb valdavalt videvikus ja öösel. Tema hääletud hüpped puult puule ulatuvad sageli 20–50 meetrini ning liuglemise suunda saab ta muuta sabaga tüürides. Maandumisel toimivad lennusekurrud langevarjuna, mis aitab hoogu pidurdada. Lendorava arvukuse langemise pidurdamiseks on tarvis kaitsta tema elupaiku ning tagada elupaikade omavaheline sidusus liikumiskoridoride ning raielankidel noorendike abil.

Loe lisaks

Intervjuu Fred Jüssiga EPLis

Anette Parksepa intervjuu Fred Jüssiga. Üheskoos mõtiskletakse nii metsa tähenduse, lindude, looduse muutumise, keskkonnapoliitika kui ka tuleviku teemadel. Samuti tuleb jutuks Alutaguse ja ELFi ettepanek sealset rahvusparki laiendada, et auväärsed laaned saaksid hoitud.


Loe lisaks

Eesti Päevaleht Alutaguse rahvuspargi laiendamisest

Möödunud nädalal tutvustas Eestimaa Looduse Fond (ELF) keskkonnaametnikele, maaomanikele ja teistele huvigruppidele oma eelmisel suvel tehtud ettepanekut laiendada Ida-Virumaal 2018. aastal loodud Alutaguse rahvusparki. See ala on tuntud eelkõige lendorava elupaigana, kuid olulisi loodusväärtusi ja ohustatud liike on seal teisigi: näiteks lindudest metsis, rabapüü, viis liiki kotkaid ja must toonekurg. Nende ja paljude teiste liikide kaitsmist varjutas kirglik ja kriitiline arutelu, milles väljendus metsa majandavate maaomanike pikalt vindunud pahameel lendorava kaitseviiside pärast.
Loe lisaks

Arhiiv