Artiklid ja kajastused

Toeta rahvaalgatust: Hoiame Alutaguse loodust - toetame rahvuspargi laiendamist!


Alutaguse on kuulus oma põlislaante poolest, mis moodustavad koos soode ja rabadega Eesti olulisema loodusmaastike kompleksi. Siin elutseb hinnanguliselt 10 000 metsaliiki, sealhulgas tõelisi haruldusi nagu habekakk ja lendorav ning teisigi kaitset vajavaid liike nagu metsis ja teder. Siinsed alad on kallid ja olulised kohalikele inimestele, samuti matkalistele ja marjulistele. Paraku ei ole paljud Alutaguse metsaalad kaitstud ning neid ohustab lagedaks raiumine.


Loe lisaks

ELF tutvustab ministrile ja kohalikele Alutaguse rahvuspargi laiendusettepanekut

Eestimaa Looduse Fond (ELF) tutvustab täna, 19. mail keskkonnaministrile, kohalikele ning teistele huvilistele Alutaguse rahvuspargi laiendusettepanekut. Eelkõige riigimaid hõlmav laiendus aitaks kaitsta praegu rahvuspargist välja jäävaid kuulsaid Alutaguse laasi ning seal elutsevaid ohustatud liike, samuti mitmeid teisi väärtusi. Lähemalt saab laiendusettepanekuga tutvuda siin: www.alutaguseinfo.ee

Loe lisaks

ELF korraldab Alutagusel lendorava talguid

Varjatud eluviisiga ja haruldane lendorav on üks ütlemata põnev ja armas loom, kes tegutseb valdavalt videvikus ja öösel. Tema hääletud hüpped puult puule ulatuvad sageli 20–50 meetrini ning liuglemise suunda saab ta muuta sabaga tüürides. Maandumisel toimivad lennusekurrud langevarjuna, mis aitab hoogu pidurdada. Lendorava arvukuse langemise pidurdamiseks on tarvis kaitsta tema elupaiku ning tagada elupaikade omavaheline sidusus liikumiskoridoride ning raielankidel noorendike abil.

Loe lisaks

Arhiiv