Kommenteeri

Keskkonnakomisjon esitas oma seisukohad kahe looduskaitsega seotud kollektiivse pöördumise kohta

28.03.2022 / Pressiteated, Keskkonnakomisjon

Riigikogu keskkonnakomisjon arutas oma kolmel istungil kahte looduskaitsega seotud kollektiivset pöördumist ja esitas nendes toodud ettepanekute kohta oma seisukohad.Riigikogu keskkonnakomisjon arutas oma kolmel istungil kahte looduskaitsega seotud kollektiivset pöördumist ja esitas nendes toodud ettepanekute kohta oma seisukohad.


Keskkonnakomisjoni esimees Yoko Alender ütles, et arutellu kaasati nii pöördumiste algatajad kui ka asjaomaste asutuste ja organisatsioonide esindajad.

„Komisjonis toimunud põhjalike arutluste tulemusena jõudsime seisukohale, et pöördumistes toodud seisukohad ja tõstatud probleemid on lahendatavad ning nõuavad koostööd kohaliku kogukonnaga,“ ütles Alender.

Kollektiivse pöördumise „Hoiame Alutaguse loodust – toetame rahvuspargi laiendamist!“ puhul soovitame kaaluda rahvuspargi laiendamist, kuna ettepanekuala on looduskaitseliselt väärtuslik ja ala riikliku kaitse alla võtmine on põhjendatud. Olemasolevates piirides ja kaitsekorraga püsielupaigad liikide kaitset ei taga.

Laiendamise eesmärk on varem loodud kaitseala eraldiseisvad maa-alad liita kokku üheks tervikuks, kuna tegu on ühtse maastikulise tervikuga.

Keskkonnakomisjoni aseesimees Andres Metsoja sõnul nõustus komisjon Keskkonnaameti ettepanekuga, et erametsade omanikud võiks rahvuspargiga ühineda soovi korral. „Rahvuspargi laiendamisel on oluline koostöö kohaliku kogukonnaga, vajadusel ümberõppe pakkumine. Riigimetsa kasutamist rahvuspargi laiendamine oluliselt ei mõjuta,“ ütles Metsoja. Ta lisas, et komisjoni liikmed nõustusid ka Erametsaliidu ettepanekuga, et uute piirangute kehtestamisel tuleb erametsaomanikele saamata jäänud tulu õiglaselt kompenseerida. „Arutada tuleks võimalust alternatiivina pakkuda samas piirkonnas asendusmaad,“ märkis ta.Lisa kommentaar

Email again: